Już jest! Niespodziewany Windows 11!
Na razie w wersji testowej (developerskiej), ale za to dostępnej dla wszystkich.
Tylko czy warto się przesiąść? Jakie są wymagania? Czy zmian jest dużo?
Poniżej odpowiadam na powyższe pytania. Opisuję swoje subiektywne wrażenia. Zapraszam do komentowania, dyskusji na Forum i do kontaktu. Jeśli chcesz mieć Windows 11 u siebie, z wpisu dowiesz się, jak go zainstalować. A gdy napotkasz problemy – możesz liczyć na naszą pomoc.
Oto nowe Menu Start w wersji ciemnej:
Poniżej okno wyszukiwania w wersji jasnej:
Wymagania nowego systemu są niemałe. Nie będę kopiował specyfikacji ze stron Microsoftu, każdy zainteresowany znajdzie je bez problemu. Od siebie napiszę tylko, że jeśli posiadasz w miarę nowoczesny sprzęt, to nie powinno być problemu. Jak to rozumieć? Komputery i laptopy wyprodukowane w 2018 r. i później powinny pozwolić na instalację Windows 11. Na komputerach starszych najprawdopodobniej nie będzie to możliwe. Np. wspierane są procesory Intela od generacji 8. Więc jeśli posiadasz starszy procesor, będziesz musiał pomyśleć o unowocześnieniu lub wymianie sprzętu. Wersja produkcyjna nowego systemu będzie dostępna najprawdopodobniej pod koniec roku, co zapewne będzie oznaczać większe zapotrzebowanie na sprzęt. Microsoft w ten sposób zmusi nas do wymiany sprawnego i wydajnego sprzętu na nowszy, albo będziemy mogli zapomnieć o nowym oprogramowaniu. Ale to nie jedyny powód, równie ważne jest bezpieczeństwo, a stary sprzęt najczęściej nie jest wspierany przez producentów, co oznacza brak aktualizacji bezpieczeństwa i większą podatność na ataki. Patrząc na to w ten sposób, warto pomyśleć o unowocześnieniu lub wymianie przestarzałego sprzętu. Przecież zyskujemy nie tylko wydajność, ale przede wszystkim zapewnimy sobie znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa.
Nowe okno z konfigurowalnymi Widżetami:
Windows 11 w wersji testowej jest dostępny dla wszystkich, również dla Ciebie. Jest w polskiej wersji językowej, choć niektórych tłumaczeń jeszcze brakuje.
Oto skrócona instrukcja instalacji:
1. Otwórz Ustawienia,
2. Przejdź do sekcji Aktualizacja i zabezpieczenia,
3. Wybierz Niejawny program testów systemu Windows,
4. Kliknij Rozpocznij – Zarejestruj – Zarejestruj się – Prześlij, a następnie wybierz Kanał deweloperów i wciśnij przycisk Potwierdź.
Podsumowując, jeśli jesteś pasjonatem nowych technologii i nowinek technicznych, a Twój sprzęt nie jest przestarzały – możesz spokojnie zainstalować nowy Windows i na nim pracować. Powiew świeżości wpłynie na większy komfort pracy i zapewni nowe doznania wizualne. Jeśli jednak boisz się wersji testowych, albo ewentualnych problemów i preferujesz sprawdzone rozwiązania, to pozostań przy Windows 10. Nie musisz jeszcze podejmować decyzji o aktualizacji oprogramowania Windows, bo masz na to co najmniej kilka miesięcy. A może masz starszy komputer? Wówczas nie będzie problemu z decyzją, bo nowy system po prostu nie zadziała, chyba że zmienisz sprzęt…
Jeśli tak, to czy chcesz to zrobić teraz, czy wolisz zaczekać na pełną wersję?
Koniecznie daj znać, chętnie porozmawiamy…
Zamów kontakt Zadzwoń Podyskutuj na Forum
Dodaj komentarz